Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze San Miguel International Premium Lager

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

krystalicky čirá, žlutá

Pěna

bílá s drobnějšími bublinkami, pomalu se však vytrácí

Vůně

sladká, sladová, možná i lehounce ovocná (meruňka, jablko)

Chuť, říz

slabé tělo s průměrným řízem, sladová chuť, poměrně vodové, ale osvěžující a lehké, konec sladový lehce nakyslý, ale ne nijak extrémně s průměrnou hořkostí.

Další komentář

Řekl bych, že je to průměrný a svěží, lehčí ležák do letních španělských večerů na pláž, ve městě na zahrádce, lehkému obědu jako jsou těstoviny, salát, vůbec neurazí, naopak je vítán.

Bohužel jsem nebyl schopen zjistit kde je pivo vyráběno, ale zřejmě ve Španělsku v Barceloně, nicméně původem je firma – pivovar – z Filipín. Nejedná se jen o pivovar, dovážejí spoustu jiných nápojů a potravin, dokonce je v jejich portfoliu i dodávka krmiv a prodej nemovitostí.

Ne, že bych se chtěl dotknout marketingového oddělení San Miguel piva, nicméně nazývat něco „International Premium Lager“, čili dejme tomu minimálně na úrovni Evropy, Premium si mnoho lidí vybaví jako opravdu dobré, výběrové pivo, tak by to chtělo trochu navázat také na kvalitu a chuť, což v tomto případě moc tedy nehraje.

Po hloubějším ostudování bylo zjištěno, že „International“ znamená v tomto případě internacionalizace chuti piva, čili vařit v licencích po celém světě unifikované pivo, které bude všude chutnat stejně. Dobrou chuť tedy.

Fotografie

San Miguel International Premium Lager

San Miguel International Premium Lager

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (14 hlasů, průměrné hodnocení: 8,86 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • Moro napsal:

  Jen upřesnění – po velkém „pátrání“ bylo zjištěno, že piva San Miguel jsou opravdu dvě. Jedno ze Španělska a druhé z Filipín. Jsou to dvě různá piva vařená ve dvou pivovarech (mezi nimiž se různě vyvíjely vztahy). Berme tedy toto pivo jako San Miguel (Filipíny) a pokud se dostaneme k verzi San Miguel (Španělsko) rádi jí budeme recenzovat.

 • caco napsal:

  hm ale podla etikety to vyzerá na španielske.predáva sa v každom druhom bare čapované.chutovo klasický ležiak,ktorí ničím neohúri.

 • Moro napsal:

  to caco:
  Asi je to opravdu španělské, podle té plachetnice, Španělé by měli mít logo (erb) s plachetnicí a Filipínci s korunkou.
  Celkově je to dost matoucí – určení původu piva San Miguel :-/

 • Lukáš napsal:

  Zdravím,pil jsem ho před měsícem a na láhvi bylo napsáno made in Thailand.

 • Libor napsal:

  to pivo je opravdu španělské. Byl jsem na Filipínách přímo ve firmě SM, chtěl jsem jejich pivo dovážet do Evropy. To nelze z důvodu smlouvy staré cca 300 let, kdy se osamostatnila výroba ve Španělsku. Jinak San Miguel filipínský je výborné pivo.

 • Rudla napsal:

  Koupil jsem si tohle pivko dnes v Kaufu, tedy tu Španělskou verzi vyrobenou v Barceloně. Obsah alkoholu je uveden 5,4 a jeho chuť mi přišla dosti výrazná. Až bych řekl, že chvilku po spolknutí se dostaví pocit, jako by byla v pivu lehce rozptýlena nějaká pálenka. Tělo nevýrazné a vůně skoro žádná. No, u moře bych si ho dal jistě s větší chutí…

  Ještě taková perlička. Na přilepené etiketě made in Kaufland stojí: PIVO- TMAVÉ LEŽÁK :-))) nojo no.

 • Lukas napsal:

  jinak se vyrabi na malorce..

 • Moro napsal:

  Aktuálně v nabídce KAUFLANDu – plech za 12,90Kč. Ne, že by to byl nějaký zázrak, ale možno vyzkoušet.

 • Tomáš napsal:

  9,90 plech 0,33l – vychlazené je průměrné, Nevím sice co je na něm Especial, ale jako střed ok, u moře jak je psané v článku jistě bodne ještě více 🙂 Opravdu je to pivo českého typu, má takový náš specifický charakter, přebalit to na budvar, jistě by málo lidí poznalo rozdíl 🙂

 • Martin napsal:

  pravy San Miguel ma 5,4% alkoholu pokud na obalu je uvedeno jinac jedna se o vyrobu na licenci pivovaru ne vsak o primy zdroj ktery osobne hodnotim hned po ceskem Chodovaru na druhem miste 😉

 • Jakub napsal:

  Pil jsem pár let zpátky a můžu říct, že kromě toho, že jsem se z toho pozvracel, tak se jedná skutečně o velmi špatné pivo s podprůměrnou chutí… Je pravda, že mi to zdánlivě připomínalo česká piva.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »