Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Postřižinské Jedenáctka

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná s velkými i malými bublinkami, poměrně stabilní

Vůně

spíše sladová s trochou chmele

Chuť, říz

Nástup chutí chmelový, hořkost o střední intenzitě. Následuje kratší, ale plnější sladové tělo, aby vše uzavřel opět chmel se svou hořkostí, tentokrát ostřejší a mírně ulpívající. Říz piva vyšší, pitelnost slušná. Ve složení nalezneme cukr a chmelový extrakt.

Další komentář

Pro mě jen mírně nadprůměrná jedenáctka. Pitelná, ale trochu nudná.

Fotografie

Postřižinské Jedenáctka

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (24 hlasů, průměrné hodnocení: 7,21 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Píšu sem, páč je to asi nejblíž. Zakoupil jsem v lídlovské akci mimo jiné krabici s postřižinskými speciály a vřele doporučuji Něžného Barbara – nejsilnější ze tří v krabici zastoupených speciálů. Poměrně tmavá (měděná) barva, plné sladové tělo a velmi příjemný chmelový konec…

  • Moro napsal:

   Zakoupil jsem oba Postřižinské multipacky a recenze budou 😉

   • Kuba napsal:

    Tak to se těším, právě jsem po hokeji (na zklidnění a příjemné usínání :)) dopil poslední z krabice a musím říct, že všechny tři speciály v krabici zastoupené mi opravdu chutnaly.

 • fotr napsal:

  Po delší době jsem zase zakoupil a protože jsem si již nepamatoval, jak to chutnalo před nedávnem, tak jsem se těšil. A hle….výborné pivo! Nádherně sametové, žádné obtěžující bublinky, hořké středně, tedy tak akorát. No prostě fakt moc dobré pivo. Potěšilo.

 • pidalin napsal:

  Je to dobrý pivo, bydlíme vedle Nymburka a celou dobu jsme se báli to ochutnat, ale ta 11ka je fakt dobrá.

 • Hrochopiers napsal:

  Z flasky je to dosť nuda, recenzia sedí. Čapovaná, kvalitne ošetrená verzia má svoj štýl, super zladený chmeľ so sladom, pivko na celý večer.

 • Sidorovič napsal:

  Slusna jedenactka, vyvazena chut, riz, stabilni pena. Za petku v plechu z Lidla, proc ne.

 • Lactobacil napsal:

  Troufám si tvrdit, že čepovaná varianta(v dobré kondici) by dostala určitě o bod víc.Moc lepších jedenáctek jsem neokusil. Oproti lahvové verzi markantní rozdíl.

 • jaro napsal:

  Pivecko nema chybu a je moc dobre. Nedaleko odo mna maju capovane a ludia nanho radi chodia. Tak ma chutit ceske pivo. Velka vdaka Postrizinskemu pivovaru za tuto dobrotu.

 • lasthunter napsal:

  Jedenástka z Nymburku je pre mňa relatívne veľkým prekvapením. V minulosti som mal dlhodobejšie prístup k čapovanej 12, ktorá bola taktiež slušná.

  Teraz častejšie narážam na čapovanú jedenástku, kde ma upútala výrazná a vyvážená chuť. Telo je plné a podiel cukru vo várke zjavne nepremrštený a teda cukor je poriadne prekvasený. Horkosť je čistá, necítim umelý charakter extraktu. Piteľnosť výborná. Rozhodne nemám z tohto piva dojem nevýraznosti a vodovosti.

  Zjavne ho ocenila aj verejnosť, ktorá ho na miestnych hodových slávnostiach uprednostnila pred lacnejším, precukreným a tetrahopovým mázom zo Svijan. To súdim len podľa dopytu a dĺžky radu pred výčapnými stánkami 🙂

  Bodové hodnotenie nepridám, pretože to nie je nikdy objektívne, ale rozhodne je to pivo zo stredného pivovaru, ktoré môžem odporučiť. Horkosť je príjemnejšia ako, inak celkom slušný Poutník, a na jazyku mi prišlo charakterovo podobné ako Záviš z Poličky.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »