Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Grimbergen Rouge

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

rudá (červený rybíz), pivo čiré

Pěna

jemná, bílá, bleskově mizící

Vůně

malina, citrónová kůra, rybíz, po obnažení hladinky i chmel

Chuť, říz

Nástup chutí jadrně malinový, následně se rozjíždí ovocná složka – hlavně maliny a nahořklá citrónová kůra. V chuti dominuje sladko kyselá. Následně se projevuje sladové tělo piva, které je poměrně plné a vše je ukončeno štiplavější sladce hořkou chmelovou tečkou, která mírně ulpívá. Pivo je o středním řízu. Pitelnost – není nijak závratná i díky vyššímu obsahu alkoholu. Pivo bych charakterizoval jako typický průmyslový fruit beer.

Ve složení nalezneme – ječný a pšeničný slad, glukózový sirup, sacharózový sirup, přírodní aroma, barvivo z karotky, kyselina citrónová. Chmeleno pouze chmelovým extraktem.

Další komentář

Jistě jste si povšimli zajímavého rozporu – stránka piva odkazuje do Belgie (kde výrobcem je Brouwerijen Alken Maes – skupina Heineken) a já jako výrobce uvádím Brasserie Kronenbourg. Připadalo mi to velmi zajímavé a nebylo jednoduché rozplést tento vlastnický pivovarnický uzel. Díky pomoci mého slovenského kolegy Karola Sroky se to však přece jen podařilo. Tak tedy:

Skotská pivovarnická skupina Scottish & Newcastle nejprve zakoupila v roce 1995 pivovar  Alken-Maes a pak v roce 2000 i pivovar Kronenbourg. Na přelomu let 2008/2009 byla Scottish & Newcastle koupena dočasně vzniklým konsorciem Carlsberg-Heineken. Následně se konsorcium dohodlo, že Carlsberg si ponechá právě pivovar Kronenbourg a Heineken pivovar Alken-Maes. Vše nasvědčuje tomu, že v otázce značky Grimbergen došlo k následující dohodě – vlastní jí Carlsberg a Heineken vlastní dlouhodobou licenci k výstavu. Grimbergen pro Belgii se vaří v Belgii a ten z Francie je pro zbytek Evropy.

Fotografie

Grimbergen Rouge

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 4,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

  • Viktor napsal:

    Grimbergen jsem ochutnal v Belgii, snad všechny variace, a všechny jsou hnusný, když teda porovnávám s obvyklou belgickou kvalitou.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »