Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Budweiser Budvar kroužkovaný světlý ležák

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná, stabilní

Vůně

mladinová, sladová, chmelová se ždibcem kvasnic

Chuť, říz

Mladinová chuť i vůně  – to je atribut, který dominuje tomuto pivu – již nástup chutí je v jejím znamení a její spojení se sladovostí piva je velmi příjemné. Mladina také podtrhuje chmelovou hořkost až ostrost, která je rozhodně výraznější, než u klasického ležáku Budvar. Pivo je výborně pitelné, má plné sladové tělo a mírně vyšší říz. Lehký nádech kvasnic jen dokresluje celou vjemovou krásu tohoto světlého ležáku.

Další komentář

Kroužkovaný ležák mohu jen doporučit, díky přídavku rozkvašené mladiny získá ležák další – „oživující“ rozměr. Mohu se doznat, že první vzorek jsem vypil asi na dvakrát a recenzi se pořádně věnoval až s druhým přineseným pivem.

Fotografie

Budvar kroužek

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (46 hlasů, průměrné hodnocení: 8,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • SICKsupreme napsal:

  vyborny @ kost v lete v hospode Masne Kramy, C. Budejovice ;p

 • jozef napsal:

  do bodky suhlasim s recenziou.akurat hodnotenie mi pride trochu nizke.co tomuto pivu chyba, aby malo viac bodov?

  • Moro napsal:

   Hodnocení 7,0/10 není nízké. A proč není vyšší? Budvar kroužek je výborné pivo, ale jistě se Jozefe shodneme, že jsou ještě lepší světlé ležáky plzeňského typu nebo ne?

 • jozef napsal:

  iste ano.ale mam pocit ,ze celkovo ste prisnejsi na domace piva a tie zahranicne ako IPA,Stout atd. dostavaju vyssie znamky, mozno pre ich exotickost.inac budvar expanduje s tymto pivom do uk kde zijem.o ‚lager‘ sa tu vsak hostinsky nevedia absolutne starat a tak ‚krouzkovany‘ ktory som skusil vo viacerych hospodach bol dost biedny at akmer by som ho nespoznal.

  • Moro napsal:

   No přísnější – nazvěme to, že je větší konkurence. Zkrátka ČR (i SR) je domovem tohoto stylu, nejvíc jej všichni máme odpito, atd. Když si vezmete jen piva v tomto pivním stylu, pak ta sedmička odpovídá (to je to, co zde často opakujeme, nesrovnávejte hodnocení mezi různými styly, ale srovnávejte je v daném stylu).
   K problematice hospod a ošetřování piva zde bylo napsáno už taky dost. Když se dostaneme do podniku, kde je kvalita piva bídná, pak raději nehodnotíme nic, protože pivo by bylo v hodnocení poškozeno.

 • vlad napsal:

  mna, by zaujimalo ako to je s kvalitou budvaru teraz v porovnani s jeho kvalitou za komunistov?

  • Moro napsal:

   Dle mého (subjektivního) názoru – Budvar se také změnil, ale ne tolik, jako jiná slavná piva – dle mého soudu byl mírně plnější v těle a sladově nasládlejší.

 • Honajz napsal:

  Tak jsem měl dnes možnost ochutnat a příjemně mne potěšilo – plné tělo i chuť, přesně vyvážená hořkost s jemným nádechem sladu na pozadí, delší doznívání, příjemný „ocásek“.

 • JimmyII napsal:

  Nechystá se recenze na B:Strong? Podle mě je to docela dobré pivo, které by si tu zasloužilo být:-)

 • Martin napsal:

  Pokud by to bylo možné, přimlouval bych se i za recenzi lahvové verze Strongu (prodává se v 0,33 lahvích)

  • Moro napsal:

   Není to náhodou shodné s tímto?

   • JimmyII napsal:

    Vypadá to, že jo. Otázkou je, jestli trošku nepozměnili recepturu, případně jak chutné čepované:-)

    • Moro napsal:

     Ono se to kdysi dávno jmenovala Strong, pak to přejmenovali na toto a teď tedy zase Strong. Přiznám se, že jsem to na čepu nikde neviděl a snad i někde četl, že to jen lahvují (??).

     • Martin napsal:

      Ano, Moro, je to to stejné pivo, špatně jsem hledal. Takže láhev je zrecenzovaná, myslím, že receptura zůstala – asi – stejná, takže nové recenze snad netřeba. Nemám takový přehled, ale točený Strong asi opravdu není, alespoň podle stránek Budvaru, tam jsou uvedeny jako balení jen ty 0,33l lahve. Pokud to tedy v Budvaru nezapomněli připsat nebo se něco nezměnilo, nevím.

 • JWK napsal:

  Mě baví to hodnocení. Kroužek je dobrej to jo, sice po něm bolí hlava jako ďas ale hodnocení 7 když fantastický žumberk 13 má tuším 6??? celkově to hodnocení zde je mimo mísu… na jedné straně má katastrofální samson 5 a na druhé straně mají výborná piva taky 5…

 • Pavel napsal:

  Pánové Budejicky Budvar je to nejlepší co naše republika ještě vlastní a o pivu se nemá cenu asi bavit,kroužek je na prvním místě mezi piveckama a hlavně není s granulí !!!!!!

  • kremák napsal:

   Na granulích není nic špatného, je to jen rozemletý, slisovaný chmel. Budvar sice používá chmel nerozmletý, hlávkový v celku,který je slisovaný do větších kusů. Zas tak velký rozdíl v tom ale není. Chmel jako chmel, jde především o to, aby to byl chmel a ne nějaký výrobek z chmele, jako třeba chmelový extrakt. To už je pak úplně něco jiného. Nejenom že chmelový extrakt je vyráběn z nečeských chmelů, mnohdy z méně kvalitních odrůd, především zahraničními výrobci(Némecko, Holandsko, JAR, JAponsko, Čína), ale i to složení již není čistě jen z chmele, nemluvě o chemii atd. Proto si nepleťte granule s extraktem. Granule používá v pivovarnictví více jak 90% pivovarů, včetně těch nejlepších. Budvar má sice plus za ten hlávkový chmel(paradoxně při špatném skladování může být ještě horší než granule), avšak již se moc nechlubí tím, že pivovar nemá spilku, jelikož kvasí jejich pivo v CK tancích. Sice ho pak přečerpávají do ležáckých tanků, avšak spilku v takovém množství kvalitou, nebo tou typickou plnou chutí co pak má to pivo prostě nenahradíte. Radši bych vyměnil ten chmel za Vámi kritizované granule a dal bych přednost spilce před ckt.Pivu zdar.

   • Honza UH napsal:

    Tak spilkou se chlubí kde kdo a nemám pocit, že jsou to piva, na které bych se vrhal: např. Ostravar či Svijany. Pít se dají, ale nic skvělého.

 • Al napsal:

  Super recenze, rád na vašich stránkách hledám inspiraci. Bude prosím i hodnocení „33“ od Budvaru?
  BTW: výraz „točené“ tomuto oboru moc nesluší …

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »