Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Budweiser Budvar kroužkovaný světlý ležák

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná, stabilní

Vůně

mladinová, sladová, chmelová se ždibcem kvasnic

Chuť, říz

Mladinová chuť i vůně  – to je atribut, který dominuje tomuto pivu – již nástup chutí je v jejím znamení a její spojení se sladovostí piva je velmi příjemné. Mladina také podtrhuje chmelovou hořkost až ostrost, která je rozhodně výraznější, než u klasického ležáku Budvar. Pivo je výborně pitelné, má plné sladové tělo a mírně vyšší říz. Lehký nádech kvasnic jen dokresluje celou vjemovou krásu tohoto světlého ležáku.

Další komentář

Kroužkovaný ležák mohu jen doporučit, díky přídavku rozkvašené mladiny získá ležák další – „oživující“ rozměr. Mohu se doznat, že první vzorek jsem vypil asi na dvakrát a recenzi se pořádně věnoval až s druhým přineseným pivem.

Fotografie

Budvar kroužek

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (44 hlasů, průměrné hodnocení: 8,64 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • SICKsupreme napsal:

  vyborny @ kost v lete v hospode Masne Kramy, C. Budejovice ;p

 • jozef napsal:

  do bodky suhlasim s recenziou.akurat hodnotenie mi pride trochu nizke.co tomuto pivu chyba, aby malo viac bodov?

  • Moro napsal:

   Hodnocení 7,0/10 není nízké. A proč není vyšší? Budvar kroužek je výborné pivo, ale jistě se Jozefe shodneme, že jsou ještě lepší světlé ležáky plzeňského typu nebo ne?

 • jozef napsal:

  iste ano.ale mam pocit ,ze celkovo ste prisnejsi na domace piva a tie zahranicne ako IPA,Stout atd. dostavaju vyssie znamky, mozno pre ich exotickost.inac budvar expanduje s tymto pivom do uk kde zijem.o ‚lager‘ sa tu vsak hostinsky nevedia absolutne starat a tak ‚krouzkovany‘ ktory som skusil vo viacerych hospodach bol dost biedny at akmer by som ho nespoznal.

  • Moro napsal:

   No přísnější – nazvěme to, že je větší konkurence. Zkrátka ČR (i SR) je domovem tohoto stylu, nejvíc jej všichni máme odpito, atd. Když si vezmete jen piva v tomto pivním stylu, pak ta sedmička odpovídá (to je to, co zde často opakujeme, nesrovnávejte hodnocení mezi různými styly, ale srovnávejte je v daném stylu).
   K problematice hospod a ošetřování piva zde bylo napsáno už taky dost. Když se dostaneme do podniku, kde je kvalita piva bídná, pak raději nehodnotíme nic, protože pivo by bylo v hodnocení poškozeno.

 • vlad napsal:

  mna, by zaujimalo ako to je s kvalitou budvaru teraz v porovnani s jeho kvalitou za komunistov?

  • Moro napsal:

   Dle mého (subjektivního) názoru – Budvar se také změnil, ale ne tolik, jako jiná slavná piva – dle mého soudu byl mírně plnější v těle a sladově nasládlejší.

 • Honajz napsal:

  Tak jsem měl dnes možnost ochutnat a příjemně mne potěšilo – plné tělo i chuť, přesně vyvážená hořkost s jemným nádechem sladu na pozadí, delší doznívání, příjemný „ocásek“.

 • JimmyII napsal:

  Nechystá se recenze na B:Strong? Podle mě je to docela dobré pivo, které by si tu zasloužilo být:-)

 • Martin napsal:

  Pokud by to bylo možné, přimlouval bych se i za recenzi lahvové verze Strongu (prodává se v 0,33 lahvích)

  • Moro napsal:

   Není to náhodou shodné s tímto?

   • JimmyII napsal:

    Vypadá to, že jo. Otázkou je, jestli trošku nepozměnili recepturu, případně jak chutné čepované:-)

    • Moro napsal:

     Ono se to kdysi dávno jmenovala Strong, pak to přejmenovali na toto a teď tedy zase Strong. Přiznám se, že jsem to na čepu nikde neviděl a snad i někde četl, že to jen lahvují (??).

     • Martin napsal:

      Ano, Moro, je to to stejné pivo, špatně jsem hledal. Takže láhev je zrecenzovaná, myslím, že receptura zůstala – asi – stejná, takže nové recenze snad netřeba. Nemám takový přehled, ale točený Strong asi opravdu není, alespoň podle stránek Budvaru, tam jsou uvedeny jako balení jen ty 0,33l lahve. Pokud to tedy v Budvaru nezapomněli připsat nebo se něco nezměnilo, nevím.

 • JWK napsal:

  Mě baví to hodnocení. Kroužek je dobrej to jo, sice po něm bolí hlava jako ďas ale hodnocení 7 když fantastický žumberk 13 má tuším 6??? celkově to hodnocení zde je mimo mísu… na jedné straně má katastrofální samson 5 a na druhé straně mají výborná piva taky 5…

 • Pavel napsal:

  Pánové Budejicky Budvar je to nejlepší co naše republika ještě vlastní a o pivu se nemá cenu asi bavit,kroužek je na prvním místě mezi piveckama a hlavně není s granulí !!!!!!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »