Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Litovel Premium

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zářivě zlatá, pivo čiré

Pěna

s velkými bublinkami, opadla na polovinu, ale vydržela velmi dlouho, částečně kroužkovala

Vůně

jemně sladová

Chuť, říz

Nástup sladový, pivo doslova elegantně harmonicky sladěné, chmelová hořkost piva jemná. Sladovost trvá středně dlouze a v ústech zanechává velmi decentní chmelový závěr. Velmi příjemné pivo, určené pro milovníky jemně chmelených ležáků. Říz piva vyšší – příjemně osvěžující.

Další komentář

Přiznám se bez mučení, že jsem první pivo vypil takřka najednou – tolik mi chutnalo. Ve výše uvedené restauraci mají Litovel vždycky dobře ošetřenou a rád sem zajdu na „pár kousků“. Stará poučka praví – „sládek pivo uvaří – ale hostinský ho udělá“, což je zde naplněno beze zbytku. Takže pokud někde narazíte na Litovel horší nebo dokonce špatné kvality, rozhodně bych to dal za vinu právě hostinskému.

Fotografie

Litovel Premium

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (27 hlasů, průměrné hodnocení: 8,37 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Nebudu hodnotit, protože premium jsem měl jen v lahvové variantě a tam nijak nenadchla. Hodně sladké tělo a na můj vkus až příliš decentně chmeleno. I přes výhrady to ale nebylo špatné a vzhledem k tomu, že točená 11° byla fajn, věřím, že točená 12° bude nadprůměrné pití.
  _
  Na Bouzově jsem taky ochutnal witbier, který Litovel uvařil ve svém mminipivovárku a hodnotím to, jako vcelku dobrý pokus. Na Hoegaarden to sice zdaleka nemělo, nicméně to bylo velmi osvěžující a narozdíl od zmrveného Fénixu velmi pitelné. Fotku s komentem hodím na FB.

 • lunruj napsal:

  Ochutnával jsem lahvovou verzi a přišla mi chmelená celkem dost, ale dost možná jsem měl zkreslenou chuť jinými vjemy, co jsem jí během popíjení předkládal. V lahvové variantně mi přišlo, že je říz dost velký, člověk si to tedy může poopravit tím, jak si pivo nalije, ale asi bych to pít přímo z lahve a ještě třeba ne úplně dobře vychlazené. Celkově ovšem bylo pivo celkem příjemné, zatím nebudu příliš konkrétněji hodnotit, ještě ho ochutnám a pokud bude na Pivovarských slavnostech v Hanušovicích, tak určitě zkusím točenou verzi.

 • kremák napsal:

  Koupeno v akci v Albertu za 8.90,-Kč!!! Pěna sice rychle opadává, pivo má plné sladové tělo s doznívající mírnou hořkostí.Je to příjemně pitelné pivko, mě osobně velmi chutná. Rád se někdy k němu vrátím. Osobně preferuji z těchto středních průmyslových pivovarů, jako je Litovel,Černá Hora,Hlinsko radši dvanáctistupňová piva. Jedenáctky(hlavně v lahvové podobě) mi moc nechutnají, desítky jsou pro mě téměř nepitelné.

 • Jméno napsal:

  mam ho doma a je na nem napsano 5% ne 5,3..

  • kremák napsal:

   Přesně tak, asi snížili množství alkoholu, což není na překážku, proto mi to pivo chutná víc jak před tím.

   • Moro napsal:

    Mládenci – rozdíl 0,3% alc. není senzoricky možno rozeznat 😉

    • Zbyněk napsal:

     Pokud by to snížení alkoholu o 0,3% bylo způsobeno nižším prokvašením, pak by se mohlo pivo zdát plnější. Nebo se pletu?

     • Moro napsal:

      Ano mohlo, ale ony 0,3% jsou opravdu málo.
      Snad jen při konzumaci většího množství by to bylo rozeznatelné, dle rychlejšího nástupu únavy pijáka 😉

 • Karas napsal:

  Příjmná i když na mne slabá hořkost,ale ta sladkost to nemusim. Přesto hodnotim 7/10 a jako lahvové za rozumnou cenu bude patřit mezi ty co rád koupím.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »