Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Mušketýr nefiltrovaný

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

hnědo zlatá až do oranžova, pivo zakalené

Pěna

jemná, lehce do okrova, ač nižší – stabilní, částečně kroužkovala

Vůně

chmelová s kvasnicemi, slad jen velmi mírně

Chuť, říz

Nástup chutí jemně sladový a dominantně chmelový, chmelová hořkost po chvíli ještě nabírá na intenzitě. Sladové tělo plnější, říz vyšší – až zbytečně moc, pivo dost nadýmalo. Celým chuťovým vjemem se nese dominantní hořkost, která je mírně ulpívací. Nerušilo to nějak zvlášť podstatně, jen jsem jí v tomto pivu prostě nečekal. Vnímatelná je i stopa kvasnic, které vylepšují celý dojem. Pitelnost velmi dobrá.

Další komentář

Po recenzi se mi podařilo získat i „šatičky“ ze sudu, které přikládám. Potvrdilo se použití chmelového extraktu. Mušketýr nefiltrovaný je také silnějším svého polotmavého bratra, který je běžně v prodeji (klasický Mušketýr má obsah alkoholu 4,5 %).

Pro mě osobně je toto pivo dalším důkazem o pokusech gigantů oživit svá portfolia a přitáhnout zákazníky. Pivo není věru zlé a sám za sebe bych pana sládka Kosmáka poprosil – uberte na řízu i na množství chmelového extraktu – pivu to jen prospěje.

Fotografie

Mušketýr nefiltrovaný

Šatičky ze sudu

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (8 hlasů, průměrné hodnocení: 7,13 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Namell napsal:

  na etiketě v lahvové podobě je uvedeno Světlé výčepní 4,5%, tak jsou tupí, ti co to vyrábí, nebo všichni ostatní co píšou že je to ležák 4,5%

  • Moro napsal:

   K tomu bych rád něco napsal – Mušketýr byl původně prezentován jako 11ka. Pak jako polotmavé výčepní pivo. Většina výčepních jej však uváděla pořád jako Mušketýr 11 – důvod byl prostý, byl dražší než obyčejná světlá varianta (desítka). Pak to v Krušovicích zase změnili a teď je to světlé a má to 4,5% alkoholu. Prase, aby se v tom vyznalo! 🙁

 • zabak napsal:

  Nevím, jak dlouho je už tohle pivo na trhu, ale já ho měl poprvé v roce 2010. Takže to žádný nový pokus Krušovic není. Zvláštní, že na jejich webu se s ním vůbec nechlubí. Řekl bych, že chodí pravidelně jen do pár hospod kde se ujalo. Někde jsem zachytil, že má trvanlivost z pivovaru 14 dní. Kvalita a chuť je myslím vcelku vyrovnaná, problém jsem zaznamenal asi dvakrát. Piji ho pravidelně, určitě mnohem lepší volba než normální Krušovice, kterým se raději vyhnu. Vlastně jsem za tyhle kvasnice rád, do hospody chodím s lidmi, kteří se o pivo extra nezajímají a kdyby tam měli třeba gambáč, uff, no radši ani nemyslet;-)

  • Moro napsal:

   Děkuji za informaci o roku 2010, já se s ním nikdy nesetkal a náš pan hostinský je ohledně sortimentu Heinekenu v obraze a přivezl jej taky prvně. Mohl by jsi prosím napsat, kde ses s nefiltrovanou podobou Mušketýra setkával? Děkuji.

   • zabak napsal:

    Je to Batalion U Draků v HK (ve vaší databázi hospod nefunguje odkaz, prosím opravit, nové stránky http://www.batalionudraku.cz/) V ceníku jako Kvasnicový Mušketýr 11°, je na čepu stále. Recenze i foto sedí. Podle záznamů na beeerborec.cz v roce 2008 hospoda přešla ze Samsona na Krušovice a kvasnicové má první záznam 11/2008. Já jsem tam poprvé byl v zimě 2010 a tohle pivo tam bylo běžné a hojně pité, což platí dodnes.

    Stálo by za to vypátrat jeho historii, dost by mě to zajímalo, jak Heineken (a možná už před ním) produkuje něco takového pěkně potichoučku tak dlouho.

 • akord23 napsal:

  Nefiltrovaný nic, naprosto prazdný pivo…

 • kremák napsal:

  Lahvový Mušketýr je světlé výčepní pivo, tudíž deítka, má11,6-11,9%EPM. Potvrdil mi to doslova Corporate Relations Manager z heinekenu pan HAuptmann. Když jsem mu položil otázky, proč, když dělají tzv. „poctivou“ desítku(10,2%EPM) a dvanáctku(12,2EPM), proč také nedělají „poctivou“ jedenáctku Mušketýra. Odpověď zněla, že to zdělí lidem co toto pivo dělají,a že je možné, že časem poctivou jedenáctku budou dělat. Od té doby uběhly cca 3 roky, a žádná změna se nekonala. A svým způsobem to chápu. Mušketýr je jeich nejprodávanější pivo a to zásadně, tudíž zvýšení stupňovitosti by se jim zvedli náklady nejen za daň, ale i za množství sladu. Při takových výstavech by to bylo velmi citelné navýšení nákladů, a muselo by se to odrazit na ceně, pokud by se nechtěli vyhnout poklesu v zisku.Vždyť se pokoušejí zmenšovat plechovky a lahve, pivo prodávají v 0,4l balení…do toho zvýšení EPM o cca 0,3-0,5%, byl by pokles znát, a to si žádný manažer nedovolí, protože by ho Holanďani hned vykopli. Jim jde jen o zisk.A chlemtači tohodle „skvostu“ by to stejně nepznali, ba dokonce vyšší stupňovitost by i zkritizovali. Co se týče piva(Mušketýra) je to navoněná bída, vodové, taková desítka…nic víc. Je pravda, že furt je to lepší než splašky typu Braník či Primus(to snad ani nejsou desítky), nebo totálně vodový Staropramen. Nedávno jsem měl možnost ochutnat sudové na oslavě narozenin a byla to velká bída….

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »