Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Pardál Kvasnicový 11°

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, zakalená.

Pěna

Hustá, krémová, pěkně kroužkuje.

Vůně

Obilná, lehce sladová.

Chuť, říz

Chuť je středně až méně plná, pivo je hodně prokvašené a dalo by se říci trochu vodové. Tělo je sladové, se středním řízem a středně dlouhým sladovým dozníváním. Chmelová hořkost spíše méně výrazná, ze začátku doušku lze cítit i mírnou kyselost.

Další komentář

Pitelnost střední. Chuťově mi to (Pinkano by možná nesouhlasil :-)) připomíná poličský ležák, ze kterého byla odstraněna sladkost a byl naprosto zploštěn. Pivo je nevýrazné, bez charakteru a poněkud nudné. Trpká kyselost, která vás zpočátku neruší postupem času více a více vystupuje a ke konci sklenice je už vyloženě nepříjemná — nemáte chuť na další pivo.

Barva 18 EBC, hořkost 35 IBU. Složení: voda, ječné slady, chmel, upravený chmel, pivovarské kvasnice. Cituji p. Janouška z Budvaru: „Pardál kvasnicový ležák – jedná se o světlý nefiltrovaný kvasnicový ležák vycházející z Pardál Echt, na trh byl uveden jako akční produkt na letní sezónu. Dodáván  je výhradně v sudech.“. Jedná se nefiltrované pivo, do kterého se přidávají kroužky — rozkvašená mladina.

Recenze pinkano: Jak zmiňoval Honza, pro mě absolutně nepitelné pivo se silnou odpornou obilnou chutí (jak režná). Vypil jsem dva loky a zbytek nechal. Za mě 2 z 10.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (10 hlasů, průměrné hodnocení: 4,60 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Martas napsal:

  Hmm, a to jsem ho chtel jit zitra ochutnat 😀 myslim, ze si zmenim plany.

 • PIvo napsal:

  Hmmm, kroužkované, poznat to tedy není. Je to opravdu nechutné, ale v netopýrovi jsem si dával v poslední době obyč Budvar celkem 3x. Poprvé silně ovocné. Jistou jahodovost údajně popisoval i u tohoto svého oblíbeného piva i Jackson. Tohle bylo moc. Podruhé se to dalo aspoň pít, zato potřetí to mělo opět silnou ovocnost a moře dalších senzorických vad, naštěstí jsem vyhodil peníze jen za malé. Nevěřím, že je Budvar takhle špatné pivo, jejich pivo v lahvi je úplně jinde. Takže bych Pardála kroužek ještě nezatracoval.

  • Huhin napsal:

   Já osobně v Netopýrovi před delší dobou taky narazil na Budvar, který byl silně za zenitem.

   • Elf napsal:

    To se klidně mohlo stát, ale musím podotknout, že problém není na straně Netopýra. Ošetření piva je zde na dobré úrovni (chlaďák, čisté trubky). Možná je problém v meziskladu, který je kousek za Brnem.

  • gum napsal:

   Tak úplný průser to nebyl, prostě nefiltr pro masy. Nic zajímavého až na tu podivnou trpkost. Neřekl bych však, že by to bylo ošetřením nebo špatným sudem.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »