Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Ježek 11°

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Hustá, stabilní, nádherně ve sklenici drží a kroužkuje. Opravdu pěkné na lahvové pivo.

Vůně

Chmelová, sladová a mírně kvasnicová.

Chuť, říz

Chuť je středně plná, maličko sladová — všechno po odeznění prvních dojmů má už ale na starosti dirigent Chmel, který zde předvádí opravdu hezké, vyvážené a dlouho doznívající představení. Konec je mírně nakyslý. Říz střední až silný.

Další komentář

Pitelnost velmi dobrá.

Když mi Michal z pivotéky, která pivo poskytla, říkal, že je lahvový Ježek nedobré pivo, nechtělo se mi tomu moc věřit — čepovaný a ještě lépe v kvasnicové podobě je skvělý. Bohužel mu musím dát částečně zapravdu — lahvová varianta opravdu není nikterak mimořádná. Chmel z kettle hoppingu jakoby se někam po cestě ztratil a ani chuť není tak příjemně vyvážená a zakulacená. Aspoň že hořkost zůstala tam, kde se mi to tak líbí 🙂 Lahvové pivo hodnotím 6 body.

Čepovaná varianta, kterou jsem v čisté podobě ochutnal později, naproti tomu pěkně voní, chuť je vyvážená a dlouho doznívající. Čepovanou variantu hodnotím 7 body.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (44 hlasů, průměrné hodnocení: 7,48 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • mnicky napsal:

  Bol som dnes na Jezka U Trajcu (http://utrajcu.cz). Naozaj dobre pivo. Jihlava je skvely pivovar. Ale nie o tom som chcel… Za vedlajsi stol si zasadla partia 5 chlapov okolo 40-ky. Prisiel casnik:

  Host 1: Ake piva mate?
  Casnik: Lobkowicz, Cernu Horu a Jezek
  Host 1: Jezek, to je co?
  Host 2: Prineste nam Plzen.

  Takze ochutnanie nepoznaneho sa nekonalo :-/

 • poutnik napsal:

  souhlasím, čepovaný nefiltrovaný Ježek je špičkové pivo, u některých štamgastů patří dokonce k vůbec k nejoblíbenějším (a to se tam na 8 pípách U Segala protočily už všemožné dobroty – http://www.usegala.cz/), ale ten lahvový je takový průměr, spíše nic, než moc…..

 • Tomáš napsal:

  Dávali jsme si ho přímo v pivovarské restauraci vedle pivovaru Jihlava, zdá se mi, že se dost pohoršilo…Zkuste znovu, třeba je to jen zdání.

  • gum napsal:

   Pivovarská restaurace je ostuda pivovaru. Sice ji sám neprovozuje ale kvalita čepování je ze příšerná a podnik dělá pivovaru vskutku medvědí službu. Škoda.

   mnicky: U Trajců jsem byl jednou a už tam v životě nepůjdu. Horší zážitek co se týče piva se hledá jen velmi těžko. Pivo nám bylo přineseno do špinavého zaprášeného skla (po otření prstem jsi jej měl černý!). A v mém pivu dokonce plaval vlas. Po naší stížnosti se jej pinkl jal odnést ale místo toho, aby nám načepoval nová piva, tak je přelil za barem do jiného skla (bylo na to dobře vidět a jemu to bylo zjevně jedno). Hnus.

 • Tommy napsal:

  Teď jsem si dal lahvovou verzi a musím říct, že mně pěna velmi rychle opadla, po kroužcích ani stopy. Co se týče chuti, tak ne, že by to bylo špatné pivo, ale nemohl jsem nalézt nějakou charakteristickou chuť, podle které bych si jej zapamatoval.

 • Foppa napsal:

  Ježek je výborné pivo, ale je po Jihlavě dost hospod kde mají trubky tak zahumusený že se pít nedá cokoliv co z nich vyteče, ale pokud víte kam zajít je Ježek jasná volba. 😉 A k lahvové variantě snad jen není to ono ale když je vychlazená a je žízeň vypít se dá.

  • Milan napsal:

   Ne jen po Jihlavě….projížděl jsem vesničkou Stonařov. Pivo bylo podchlazené, strhaná chuť a evidentně nečisté trubky. Půllitr smrděl jako když ho sundáte z plesnivého hadru. Jedním slovem HUMUS !

 • obregon napsal:

  Žádná sláva, pro mě nudný český ležák, takovýhle piva už mi lezou krkem.

 • Oliii napsal:

  Pivo velice dobrý, ale bohužel musíte vědět, kde ho v Jihlavě pít…

 • Kuba napsal:

  Zrovna včera jsem si 11° Ježka vylosoval z krabičky Výběru sládků a velmi příjemně mě překvapil vcelku výrazným nachmelením a nenudil. 6,5 bodíku si imho zaslouží.

 • restless napsal:

  Měl jsem lahev a nic moc, dal bych mu maximálně průměrné hodnocení.

 • Pavel napsal:

  Dnes jsem pil ježka kvasnicového načepovaného doma ze sudu a musím říct že je víc jak výborný

 • Jirka napsal:

  Dnes jsem pil lahvového z vánočního výběru sládků a byl perfektní. Pěna jako smetana, v kontrastu s vyváženou hořkostí.

 • kremák napsal:

  Ochutnávám po dlouhé době Ježka zakoupeného v Průhonickém Albertu, cena 8,90,-(doba exp. 1.7 2016). Pivo je dobré, podle mě se zlepšilo, jako skoro všechny piva od pivovarů Lobkowicz. Nevím čím to je, ale když ještě se ta společnost jmenovala K-Brewery, všechny jejich piva nestály za nic. Dnes snad kromě Platana(10/11) se dají pít od této Česko-Čínské společnosti skoro všechna piva, aspoň tedy ležáky a speciály(desítku nepiji). Jinak je to za tu cenu velmi dobré hořké pivko bez nějakých větších vad, ideální třeba ke grilování na zahrádce. Pivu zdar a povtivému zvlášť.

 • Ivan P. napsal:

  Včera jsem si koupil Ježuru za příznivou cenu v Albertu. Večer jsem s mírnými obavami rozdělal lahvičku (v poslední době mě některá pivka dost zklamala) a jal se hasit žízeň. A ejhle, zklamání se nedostavilo, ba naopak. Vyvážené pivíčko bez rušivých elementů. Musel jsem si pak dát ještě jedno, i když to původně nebylo v plánu a hajdy na kutě. V noci jsem byl ani nebyl močit. 🙂 Za mne palec nahoru a 7/10

 • MAJO napsal:

  U mňa top pivo v poslednej dobe. Capovana 11ka musí byt!

 • Stenly napsal:

  výborné pivo, řekl bych jedno z nejlepších 11

 • YAG napsal:

  Zakoupen vzorek lahvoveho v marketu (9.- Kc), na moji chut bezny 11° prumer (ani skvely / ani spatny), ktery bych si v teto cene asi kupoval casteji, ale dost mi vadi, ze po 3 ks jsem nacamranej vic, jak po 8mi 12° pivech a to je na etikete psano jen 4,8% alkoholu (silnejsi 11ka), kdo mi tohle vysvetli…?

  • kremák napsal:

   Stupňovitost a procenta alkoholu jsou dvě rozdílné věci. Pivo se nejdříve(obvykle postaru-velké pivovary to už nedělají) vaří na stupňovitost(% EPM), což procentuelní hmotnostní podíl zkvasitelných látek. Čím více % EPM, tím pak větší možnost prokvašení. To vzniká až přidáním kvasnic a jak je známo, české pivo se neprokvašuje tzv. do mrtě, kvůli plnosti a lepší pitelnosti. To že Ježek má 4,8% alc. obj. znamená to, že prostě jedenáctku takto prokvasili. Nevím kolik přesně má ježek stupňů, se snaží stupňovitost stáhnout co nejvíce, aby ušetřily na sladu i na daních, které se platí právě od každého započatého stupně. Tudíž přepokládám, že bude mít jedenáctka něco málo přes jedenáct °.menší pivovary mají určité daňové úlevy a i na tom množství by šetřením moc nevydělaly, tudíž jedou spíš na kvalitu a uvaří jedenáctku mnohdy silnou (11,9°) a pak záleží na tom, jak jí prokvasí… Bohužel mnoho lidí berou informace o pivu jen podle % alkoholu, což moc dobře ví i výrobci(hlavně nadárodní koncerny) a pivo více prokvasí, aby si lidi mysleli, že pijí třeba desítku, přitom pivo má třeba 9°. Může za to evropská legislativa, která nenutí výrobce udávat stupně na desetiny…

 • Pivní znalec napsal:

  Jako lahvové pivo? PARÁDA! Opravdu mě Ježek překvapil, kvalitní pivo za vynikající cenu. Chuť je hořká a na jazyku po spolknutí dlihodibaz, pořád mě to nabádá pít a v tom vidím kvalitu. Nechápu jak někdo může dát 8 z 10, je to nevídané, ale musím dát 10 z 10. Kdo má rád kvalitní pivo za rozumnou cenu, tak doporučuji. Pivního znalce rozhodně neznlaz, jedno z nejlepších levných lahváčů co sem kdy pil. Všem alkoholikům doporučuji!!!

 • kremák napsal:

  Ježeček, jo bylo kdysi pívo…no dnes jsem po dlouhé době zakoupil deset kousků v ALbertu, pivo bylo v akci za cca 10 kaček, výběr jinak žalostný, tak jsem sáhnul po tomto „pichlavým“ pivku z Jihlavy. Bohužel jsem tochu zklamán, pivko má takovej nepříjemnej ocásek, jako většina jedenáctek od Lobkowiczů,vytratila se už taková příjemná chmelová hořkost, pivo je spíš sladové, s takovým „myším“ dojezdem. Hodně bychlazené se dá…ale je to bída…bohužel. Podle mě ceny surovin jdou nahorů, úroda díky suchuto mu napomáhá, a pivovary bohužel asi šetří an surovinách, aby udrželi cenu a konkurovaly tak velkým gigantům. Čím dál tím častěji už dávám přednost pivům z malých pivovarů. Brzy nastane čas, že tyhle pivka ze středně velkých pivovarů budou bu´dto úplně nepitelné, anebo budou muset jít s cenou hodně nahorů.je otázka zdali to zkousne masový zákazník. Já osobně radši než riskovat, připlatím si, třeba takový velice slušný nefiltrovaný Kácov vyjde v Makru pod 40 kaček za litrovku, což je velmi slušná cena. NA Šumavě piju strakonický pivo a musím říci, i když je mnohdy často kritizované, Ježek na něj kvalitou nedosahuje.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »