Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Žatec Export

Údaje o pivu

 • Název piva: Žatec Export
 • Pivovar: Žatecký pivovar
 • Země, město: Česko, Žatec
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,3 %
 • Forma: točené 0,5 l — Zubatá žába, Brno
 • Stupňovitost: 12,1°

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Hustá, stabilní, krémová. Pivo pěkně kroužkuje.

Vůně

Sladová, mírně obilná. Závěrem špetka chmele a trochu větší špetka kvasnic.

Chuť, říz

Chuť sladová, středí až vyšší plnosti, středního až slabého řízu a dlouhého sladového doznívání s příjemně zakulaceným závěrem, který je svým charakterem až lehce do medova.

Další komentář

Velmi příjemně pitelné sladové pivo, dobře vyvážené a zakulacené. Opravdu povedený závěr nabádá k další konzumaci.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (18 hlasů, průměrné hodnocení: 7,11 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • kremák napsal:

  TAk originální pivko ze Žatce mělo vždycky dobrou pověst. kdysi za komunistů jsem si kupoval pravidelně jedenáctku Lučana, která mi velmi chutnala. Bohužel současná jedenáctka „Premium“ (nevím co je na tom pivu premiového)je slabý odvar starého dobrého Lučana. Ten jevodový, bez jakéhokoliv těla a připomíná spíš GAmbáč než pivo z regionálního pivovaru. Co se týče žatecké dvanáctky (Export), je o něco plnější a má i více alkoholu, ale žádný zázrak se nekoná. Po napití dominuje výrazná hořkost, která nepříjemně ulpívá v ústech a klasická sladovost a plnost se jaksi nedostavuje. Bohužel Žatec premium mi připomíná piva z nadnárodních pivovarů jako jsou Gambrinus, nebo Radegast, nic víc. Sice na lahvi se ohání „reinheitgesbotem“, ale chuťově je pivo nevýrazné a nudné.

  • miracek napsal:

   Lučan, to bylo pivko… (ale nebyly to náhodou Louny?). Taky točená žatecká desítka, karamelově tmavá barva a sněhobílá pěna. Ze zájezdu do K. V. (na chmelové brigádě) sis dovezl Karla IV… Samo aj Krušovice, ty ale tehdy chuťově nijak nevyčnívaly v této nabídce. Kde jsou ty časy chmelových brigád… Na druhé straně, nám z jihovýchodní Moravy opravdu nemusí být smutno po Uherském Ostrohu, Jarošově, Břeclavi, Brumově, Vsetínu atd… Neohrnoval bych nos nad moravským Radegastem byť to tady letí…

   • kremák napsal:

    Žatecký pivovar sice spadal za komoušů pod Národní podnik Louny(1960-1980)pak Koncernový podnik Louny(1981-1988)a nakonec Pivovary Louny s.p., ale Lučan, co vím bylo Žatecké pivo.Pod ten to podniky patřili i jiné pivovary, třeba i březňák spadal pod tento moloch.. Kupoval jsem si ho a mám i nějaké etikety, kde se je vyloženě napsáno Pivovar Žatec. Zdali se vyráběl také v Lounech to nevím.., za komunistů bylo všechno možné…Co se týče toho Radegastu, nijak nad ním neohrnuji nos, jen mi prost už tolik nechutná, jako dřív. od té doby co spadají pod Prazdroj, jeho kvalita šla dolů, stejě jako ostatní jejich piva….

 • kremák napsal:

  Po roce jsem opět vyzkoušel Žatec Export a bohužel potvrzuji sestupnou tendendci kvality tohoto piva. Pivko nevýrazné, bez řízu, nudné, nepříjemně hořké, bez jakéhokoliv těla. Ta sladová pnost úplně zmizela, pivo je mírně nakyslé, nepříjemné hořko v hubě mám ještě 5 minut po dopití, jako kdybych si tam nasypal ptlík s chininem. Hodně špatné pivo, už nikdy více. To už radši Budvar než tohle.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »