Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenzentovo selhání — jak jsem nevypil zlaté pivo

I požádal mě můj kamarád Jožka Vlk: „Moro, tvoje recenze mě zajímají a rád je na webu čtu – udělej mi moderovanou ochutnávku piva pro kamarády.“ Slovo tedy dalo slovo, smluvili jsme termín, podrobnosti a jeli nakoupit vzorky i zajistit sklo. Část vzorků dle dohodnutého seznamu nakoupil sám Jožka v místním marketu a pro zbytek jsme zajeli do pivotéky v Petrově. Vybírání samotné nebylo nijak zvláštní ani zajímavé a proto je klidně přeskočím a dostanu se k událostem následující.

Po nákupu nás provozovatel Michal pozval k sobě na zahradu:„Měl jsem kluci menší soukromou akci a zbyl mi rozpitý sud jedenáctky Patriot. Pojďte si dát pivko.“ Samozřejmě jsme neodmítli a po chvíli si prolévali hrdla tímto kvalitním výtvorem z Uherského Brodu. Pod ořechem ve stínu, se v parném počasí dobře sedělo a že jsme nezůstali jen u jednoho piva je také nasnadě. Řeč se točila kolem piva a také kolem fotbalu, aby ne – aktuálně probíhající EURO 2012 a náš postup ze skupiny se přetřásá snad všude. Pominu-li moje osobní názory na trenéra Bílka, pak při diskusi nad herním projevem Milana Baroše jsem se upomněl, že jsem na webu nalezl zajímavou tiskovou zprávu – sládek Marek Pietoň uvedl na trh 11ks lahví exkluzivního piva s názvem EURO SOCCER GOLD v exkluzivní láhvi (ve tvaru ženy držící nad hlavou fotbalový míč) s obsahem 24 karátového zlata. 10 těchto lahví se stane předmětem prodeje (prodejní cena je bratru 1.500,-Kč) a tu jedenáctou dostane (jako výraz sládkova obdivu) sám Milan Baroš. Při této informaci se Michal potutelně usmál a odběhl …

Zlaté pivo Faust

Po chvíli se opět zjevil nesouce s sebou 3 čisté skleničky a zlaté pivo FAUST (první „zlatý“ počin od téhož sládka):„Kluci – otevřem to!“ – „Michale, neblbni – máš to na památku a stejně je to půl roku po doporučeném datu spotřeby.“ – „Kašlem na to, přinejhorším se pose***!“ Bylo rozhodnuto – jdeme na to! Láhev byla sice po celou dobu od nákupu uložena v chladu lednice, ale i tak jsem pochyboval, že by živé pivo mohlo být senzoricky v pořádku a při otevírání láhve jsme raději poodstoupil bokem, což se ukázalo zbytečným. Pivo jevilo vyšší kyselost i zákal, ale ostatní atributy byly v normálu. A když už jsme jej otevřeli, tak si ho taky vypijeme ne? Tak jsme se statečně propíjeli ke dnu svých skleniček a … A …? No zkrátka, nikdo neměl odvahu dopít poslední doušek plný zlatých vloček. Zraky ulpěly na mně – Moro, ten přece degustuje markeťáky, je otřískaný z degustací pálenek, tam se pije kde co – ten to dá. Jak však praví nadpis tohoto blogu – Moro to nedal! Příčilo se mi vysrknout zbytek piva s kousky zlata.

Certifikát

K čemu je vlastně takový pivovarnický počin? Dá něco zlato pivu či lidskému organismu? Pivu asi rozhodně ne – je to netečný drahý kov. Nejsem však sládkem ani pivovarským technologem. Nemám také lékařských vědomostí a proto nejsem ani schopen posoudit účinky zlata na lidské tělo. Na webu jsem našel článek, po přečtení kterého připouštím, že něco na tom zlatém pivu může být. Bylo by velmi jednoduché celý blog uzavřít s tím, že se jedná jen o komerční záležitost pro snoby, prostředek k lacinému nabytí popularity, či s tím, že je to nesmysl. Opravdu nevím. Pomůžete?

Zlatá sedlina

 

 Komentáře

 • Maty napsal:

  No jsem hlavne zvedavi, jestli to vyzahne Bari 😀

 • poutnik napsal:

  vícéméně jsi, Moro, pil jen prošlý a neskutečně předražený Avar, nic více v tom není, a nechci tady raději ani říkat, jaká je skutečná hodnota těch zlatých vloček, Pietoň je tady v tomto směru neskutečný zmrd (viz jeho svatojánské pivo Franc údajně vařené za úplňku a bylinkama – standardní Avar s přídavkem sirupu, atd. atd.)

 • PIvo napsal:

  Jistě, ryzí zlato si na chleba strouhám každé ráno. Pak taky používám hodně pijavice. A když se cítím příliš v kondici, vpálím si jedno balení Auranofinu perorálně. S tou lahví lze udělat pouze jediné, vzít ji a praštit s ní výrobce nebo Baryka rovnou do hlavy.

 • Gormie napsal:

  Moro: Srabe! 😉 Já to vypil včetně toho zlata. Žádné následky to nemělo. 🙂 Pivo sice nebylo prošlé, ale i tak nebylo nic moc.

 • Marek Pietoň napsal:

  no jak jsem se právě dozvěděl jaký jsem zmrd a nejlíp by bylo praštit mě flaškou po hlavě neřku-li nacpat mi ji do rekta:)))) aspon bych spadl na úroveň poutníka… jestli je po(u)tník, ten, který myslím, tak se nedivím a nemá mi o předraženosti, co povídat … hele, hoši, až něco uděláte pro české pivo, tak mi pak dejte vědět, jo? btw – info o tomto pivu prolétlo po celém světě, osobně myslím, že už jen tohle je fajn. když vezmu, že o mým tmavým pivu psali ve Wall street journal, jako o nej pivu ve střední evropě a o zlatém pivku i v ruském forbesu, nezbývá než vám popřát: cákejte se dál v tom malém českém upoceném pivním rybníčku, když vám Pánbů nenadělil 🙂

  • Martin napsal:

   Čo si spravil pre slovenský hip-hop? Jaký prínos do hip-hopu? Do mňa sa ideš obuvať ty kokot?

   • Kuba2 napsal:

    Můžu se zeptat, co si konkrétně udělal pro české pivo?Nastrouhat pár zlatých pilin do průměrného piva není zrovna nějaká bohulibá činnost, zvlášť když z toho kápne nějaký peníz ,že(navíc Forbes bude psát o všem co je nějakým způsobem nové a hlavně drahé)…A ten článek o tmavém pivu bych rád viděl, jestli je to možné…

   • Moro napsal:

    Jen bych s dovolením poprosil příště vynechat snad až příliš zbytečně ostrá slova. Díky Martine. PS: Diskuse tu často jsou tvrdé (názorově), leč vždy korektní.

   • PIvo napsal:

    Vieš čo je to keď nasprejuješ vagon plný uhľa a oni jej potom preklopia? Hej?
    Alebo flašu piva a oni ju potom ohovárajů?
    Toho zlatého spreja, ktorý príde v niveč? Hej?
    Toto je ozajstný hip hop.

  • karlos napsal:

   Přeně tak! Já zase doporučuju přidávat trochu zlata do znojemských okurek, ať už konečně elita z Manhattanu a Moskvy pochopí, o co přichází.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »