Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kocour India Pale Ale

Údaje o pivu

 • Název piva: Kocour India Pale Ale
 • Pivovar: Pivovar Kocour Varnsdorf s.r.o.
 • Země, město: Česko, Varnsdorf
 • Styl: American India Pale Ale
 • Alkohol: 5,8% %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost přesně dva měsíce
 • Stupňovitost: 14°

Hodnocení

Barva

Lehce zakalená, tmavě jantarová až světle meděná barva.

Pěna

Tvoří se nízká s velkými bublinami, rychle opadává.

Vůně

Ve vůni se projevuje  velmi lehká hnilobnost, která naštěstí po chvíli odeznívá.

Chuť, říz

Říz je nižší, tělnatost střední. V chuti dominuje výrazná hořkost, která je až medicinální. Doznívání je ulpívající a velmi hořké.

Další komentář

Celkově jde o chuťově velmi ploché, nezáživné pivo s chuťovými vadami. Naposledy se toto pivo vařilo v roce 2009. Zřejmě díky současnému i budoucnímu nedostatku chmelu Amarillo se pivovar Kocour k tomu pivu vrátil. A je pravděpodobné, že z portfolia na čas vypadne Sumeček a Samurai.

Složení: voda, slad plzeňský a žitný, karamel, americký chmel Centenniel.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (8 hlasů, průměrné hodnocení: 5,13 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • PIvo napsal:

  Proč by měli přestat vařit Samuraie?

  • Elf napsal:

   Právě kvůli nedostatku chmele Amarillo. Ale psal jsem, že je to pouze pravděpodobné. Na druhou stranu se skladbou chmelů už asi míchali, takže možné je, že pouze pozmění recepturu.

   • Ivoš napsal:

    Na etiketě Samuraje s expirací 1.3.2012 je uveden pouze Centenniel. Každopádně omezení výroby nebo nějaká výrazná změna receptury by mě osobně rozesmutnila. Samuraj z letošních várek (první jsem bohužel nepil) je u mě za 9*.

    • Elf napsal:

     Pravda, sám jsem si toho před nedávnem všimnul a úplně na to zapomněl. Takže je možné, že Samurai bude pokračovat. Bohužel v kvalitě v jaké se nachází přinejmenším posledních pár měsíců, je to celkem zbytečné pivo.
     Jsem zvědavý, co se stane se Sumečkem. U něho pivovar neprozradil složení chmelů, ale chmel Amarillo byl hodně populární a je dost možné, že se nachází i v receptuře Sumečka.

     • Akord23 napsal:

      Ja mel teda Samuraie za posledni 3 mesice asi 4x v tocene podobe a vzdy se mi zdal naprosto v poradku. Nemam pocit ze by se v posledni dobe nejak vyrazne zmenil a uz vubec ze by byl zbytecnej;-)

      • Elf napsal:

       Proto jsem napsal „přinejmenším“. Osobně si myslím, že kvalita šla razantně dolů hned u prvních várek, které nevařil Ishii Toshi. S tím že poslední dobou je to ještě horší. Várku, kterou jsem mě naposley chutnala podobně jako výše recenzovaný India Pale Ale. Tzn. vysoká, až nepříjemná hořkost, ulpívající doznívání a absence příjemné chmelové vůně a chuti.

   • PIvo napsal:

    Je to tak, na etiketě je už dlouho uváděn pouze Centenniel. Columbus (ten je dost kousavej a byl hodně znát, teď cítit rozhodně není) Amarilo a Cascade používal Japonec a možná je ještě použili v druhé várce.

 • poutnik napsal:

  dával jsem si ho nedávno v Kulovém Blesku a jako propadák mi tedy nepřišel…sice nemám v IPA odpito tolik, abych se mohl označit za znalce, ale vyhodnotil jsem si to jako takovou průměrnou IPU

 • stichon napsal:

  Tak s tímto verdiktem bohužel vůbec nesouhlasím. Je to jedna z mých nejoblíbenějších IPA piveček. Točené lépe pění a není tak výrazně hořké jako z lahve. I na pražském hradě na festivalu to byla jedna z nejžádanějších IPA, tak že by se tolik lidí mýlilo? Zkuste někde ochutnat točené, třeba v Kulovém blesku..

  • Adam napsal:

   Zrovna v Blesku jsem ho měl a zklamání, tedy oproti Samurajovi, kterého dočasně nahradil, jestli to správně chápu. Ale 3,5 mi tedy taky přijde až příliš přísné.

  • Elf napsal:

   Nepamatuji si, jak mě toto pivo chutnalo v roce 2009, ale letošní verze mi prostě příliš připomínala nepovede várky Samuraie. Dokonce bych řekl, že receptura bude velmi podobná. A pokud tento IPA porovnám např. s Raptorem, nebo Mongo India Pale Ale, nemá kocouří verze šanci.
   Také se obávám, že poté co opustil Varnsdorf Honza, skončí návštěvy sládků ze zahraničí a tudíž se vytratí ty nejlepší kousky, které v pivovaru vaří/vařili. Naštěstí to vypadá, že tuto funkci převezme kočovný pivovar Nomád. Mimochodem jsem od nich měl 3 piva a 2 byla dobrá (Easy Rider a Black Hawk) a jedno průměrné (Černá vdova). Ovšem i ČV byla bez chuťových vad, což o pivech z Kocoura často říct nedá.

   • PIvo napsal:

    Raptora jsem nedávno pil z čepu v Brdě, Kocoura na Hradě, Samuraie z lahve. Všechno jsou to slabé kusy, ale Samurai mi vyhovuje nejvíc, ikdyž je z nich IPA asi nejmíň. Jestli máš na mysli Mongo od P.B., tak to je trochu jinde ve sladech a především ve chmelení.

    • Elf napsal:

     Raptor jako slabý kus? Navíc ho porovnávat s Kocourem opravdu nemá cenu. Mongo, které jsem si dával nedávno, byl klasický IPA amerického střihu a navíc velmi dobrý.

     • PIvo napsal:

      Ve srovnání s Mnogem od Port Brewing co. určitě slabota. Mmch, Mongo je papírově DIPA, ale kupodivu nemá tak těžké a sladké tělo.

 • pinkano napsal:

  Mimochodem jsme měli teď na námi řízené degustaci Kocour Pale Ale a byl to naprostý propadák. Něco se v Kocourovi děje a není to pěkné.

 • Honza Pivni rozmanitost napsal:

  Ta uz tam davno neni. Byla jen na zacatku…

  • pinkano napsal:

   Možná by to mohl vysvětlit sám Honza, což? 🙂 Už prý nejsi v Kocourovi, ale máš pivovar Nomád, ale víc moc nevíme 🙂 Každopádně kvalita Kocouřích piv šla rapidně dolů teď. I nabídka sortimentu, co nám říkají lidé z pivoték.

   • Kuba napsal:

    Ha, strejda Gůgl pomohl, tak jsem si přečetl, o co se jedná a nezbývá než doufat, že i v některé z brněnských pivoték najdeme… Zajímavý projekt!

   • Honza Pivni rozmanitost napsal:

    Ke Kocourovi se vyjadrovat nemuzu, nebot tam uz znepusobim, Nomad je contract brewing, pivovarek na vyladovani receptu se planuje na pristi rok, jinak kvuli objemum pak zustane kocovani po nejen ceskych(v planu je Belgie, Dansko)pivovarech…

 • PIvo napsal:

  Tak jsem to ochutnal z lahve a ve větším množství. Sklenice malá tulipánovka, sediment kvasnic jsem nechal se zbytkem na dně lahve (po ochutnání jsem ho raději ani nedopíjel). O barvu se postaral karamel, nízká pěna opadla okamžitě. Vůně podivná a nevýrazná. Chmele na hořkost hrozivě moc, postupně to přeráží úplně všechno. Možná do toho vstupuje i chuť nezdravých kvasnic a snad to působí trochu čajovitě (dryhopping na levačku?). Nevyvážené až nechutné. Dalo se to dopít a pivovar má hezké logo, proto dávám 2 anuloidy z 10.

  • Elf napsal:

   V tomhle určitě souhlasím.

   Jinak Mongo je sice DIPA, ale já tohle doublování a imperiálování nemám moc rád, takže se mu snažím vyhýbat. A Raptor je objektivně kvalitní a dobré pivo. Jen protože je/připadá ti Mongo lepší, neznamená, že Raptor je slabé pivo. To bys taky mohl mít v jednotlivých kategorií jedno vyvolené, nebo pár vyvolených a zbytek označovat za slabá piva. Co je opravdová slabota, to je poslední dobou většina ejlů z Varnsdorfu.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »