Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Tas – Černá Hora

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá

Pěna

Pěnivost je podprůměrná, pěna je pěkná krémová a mohla by se ve sklenici zdržet i o něco déle, na lahové pivo je to však slušné.

Vůně

Vůně je sladová, středně výrazná. Dobře jsou cítit i kvasnice.

Chuť, říz

Pivo je velmi řízné. Plnost je průměrná, chuť je poměrně krátká až na doznívající hořkost, která je výrazná jak na začátku doušku, tak na jeho konci. Pivo je příjemně svěží a jakoby „letní“. I přes filtraci zůstává v pivu kvasnicová chuť.

Další komentář

Řekl bych mírně nadprůměrná desítka. V nefiltrované podobě („Moravské sklepní“) se z ní ovšem stává velmi dobré pivo například na letní akce — není příliš silná, zato má svěží příjemnou chuť a v nefiltrované podobě je i o něco plnější.

Hodnocení Moro: Říz vyšší – příjemný, sladové tělo ne příliš plné, kvasnice v pivu opravdu hezky rozpoznatelné. Pivo se nepije vůbec špatně, pro mě osobně pivo na žízeň nebo k dodržování pitného režimu třeba při práci na zahradě. Rozhodně však ne pro celovečerní konzumaci v hospůdce a povídání s kamarády, na to bych si vybavil hned několik jiných a vhodnějších desítek. Hodnocení 5.5/10.
Hodnocení Pinkano: Vůně sladce sladová, lehce cukrová, poměrně intenzívní a příjemná. Pěna slabší, rychle opadá. Říz vyšší. Tělo středně plné a sladové, mírně sladké, hořkost střední až nižší, utopená ve sladovosti. Velmi pitelné. 6/10.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (19 hlasů, průměrné hodnocení: 6,79 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »