Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrüb

Údaje o pivu

 • Název piva: Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrüb
 • Pivovar: Paulaner Brauerei  GmbH & Co KG
 • Země, město: Německo, Mnichov
 • Styl: weissbier - pšeničné pivo
 • Alkohol: 5,5 %
 • Forma: lahvové 0,33 l; trvanlivost ještě 6 měsíců
 • Stupňovitost: 12,5°

Hodnocení

Barva

hnědo žlutá, pivo kalné

Pěna

typicky weizenovská, vysoká a vydatná, velmi zvolna opadávající

Vůně

kvasnicová s ovocnými tóny

Chuť, říz

První vjem ovocně – pšeničný (typická pšeničná chuť), hořkost jen velmi mírná a jen málo rozpoznatelná. Vnímám i jemnou a svěží kyselost piva – lehká, jako po tropickém ovoci, která přetrvává v ústech středně dlouze. Tělo piva plné. Říz spíše vyšší.

Další komentář

Toto pivo řadím k typickým představitelům nejproslulejších pšeničných piv – bavorských weizenů. Na etiketě je uvedeno, že pivo je uvařeno dle starého bavorského zákona o čistotě (tzv. Reinheitsgebot), který sice už dnes neplatí, ale spousta tamních pivovarů jej dodnes uznává. Co to vlastně je?

Vaření piva má dlouhou tradici a vystačilo by na (nejeden) článek, pokusím se stručně. Ve středověku nebyly tak rozvinuty technologie vaření piva (vaření piva bylo často výsadou žen – nejedna selka na velké usedlosti vařila pivo a čím kvalitnější, tím větší šanci měla přilákat námezdní pracovní sílu). Kvůli zvýšení hořkosti (chmel tenkrát moc neznali nebo byl nedostupný) se do piva přidávalo „kdeco“ – pelyněk, dubová kůra (tu používali i staří Keltové – od toho termín keltské pivo), houby, atd. Výjimkou nebylo přidávání (!) živočichů do piva – např. žab či mloků. Pivo občas mělo halucinogenní účinky a je nasnadě, že každý si „ten svůj“ recept chránil. Takové pivo mohlo být i zdraví nebezpečně. Z tohoto důvodu vznikl zákon o čistotě piva, který nařizoval, že pivo smí být vařeno pouze z vody, sladu (pšeničného či ječmenného), chmele a kvasnic.

Fotografie

Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrüb

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (32 hlasů, průměrné hodnocení: 7,78 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , ,Komentáře

 • Viktor napsal:

  Z bezne dostupnych psenicnych piv na nasem trhu rozhodne jedno z tech lepsich, urcite lepsi nez na me prilis lehky Hoegaarden

  • Moro napsal:

   No, snad jen – srovnávat klasický weizen s belgickou pšenicí je poměrně složité. pro mě osobně jsou to hodně odlišná piva

  • tnt napsal:

   to jsem si zprvu myslel taky, Paulaner mě ohromil, Hoegaarden mi připadal divný. Dnes považuju Hoegaarden za špičkové pivo, kdežto Paulanera za lehce nadprůměrné. Někde jsem slyšel, že k Hoegaardenu se člověk musí propít, asi něco na tom bude…

   • pinkano napsal:

    Jen upozorním, že Paulaner a Hoegaarden jakožto witbier nelze vůbec srovnávat, jsou to rozdílné pivní styly s rozdílnou charakteristikou a chuťovým profilem.

    • tnt napsal:

     Ostatně, Pokud by to srovnat nešlo, jak byste potom mohli hodnotit na tomto webu stejnými body různá piva? Jaký by potom měl smysl žebříček „Nejlepší recenzovaná piva“, pokud by nešla srovnat? 😉

     • pinkano napsal:

      Ne pokud, prostě to nejde 🙂 Nelze srovnávat weizen s witbierem stejnou známkou, pouze v rámci daného stylu, takže Paulanera mezi weizeny a Hoegaardena mezi witbiery.

   • Elf napsal:

    Člověk by si měl hlavně uvědomit, že Hoegaarden je ve Witbierech ekvivalentem Gambrinusu. Pivo má čistou, jasnou chuť, ale není příliš zajímavé, ani výrazné. Doporučuji ochutnat i jiné Biere Blanche. S Paulanerem je to obdobné.

 • Viktor napsal:

  Rozdilna jsou, o tom zadna, jen Paulaner je glovbalne vzato z psenic lepsi nez Hoegaarden, subjektivne vzato

  • Moro napsal:

   Degustace jsou vždy subjektivní záležitostí, pokud nemáš senzorické zkoušky. Jen jsem chtěl napsat, že srovnávat Paulaner a Hoegaarden je jako srovnávat lehké sportovní auto s limuzínou, je to prostě jiná sorta

 • pinkano napsal:

  Hlavně Hoegaarden je witbier – jiný styl. Witbier je lehký, kořenitý, pšenici je sice podobný, ale má jiné vlastnosti, čili opravdu nelze srovnávat tento Paulaner s Hoegaardenem.

 • Viktor napsal:

  Paulaner čepovaný jsem si naposledy dopřál před měsícem v Aachenu, výborný

 • Nowack napsal:

  Podle mě jedno z nejlepších piv v Německu. Žil jsem tam téměř rok a ochutnal kdeco. Škoda, že je u nás drahej, ale i přesto si ho občas dopřeju jen tak na chuť 😉 Pro mě za 9, nechám si rezervičku.

  • Moro napsal:

   Paulaner je poměrně komerční pšenice. V Německu (a už i u nás) by bylo možno najít daleko lepší 😉

  • PIvo napsal:

   Byl to můj první echtwajcn z lahve 0,5. Pil jsem ho na snídani přímo v Mnichově. Od té doby jsem si ho párkrát dal snad i ze sudu a chutná mi víc než třeba Augustiner, ovšem třeba Ayinger nebo Karg jsou o něco lepší. Vzhledem k cenám a lásce, které se pivečku v ČR dostává, jsem neměl odvahu koupit si ho v nějaké samoobsluze.

 • Rudla napsal:

  Jeden z nejlepších weizenů, které jsem ‚zatím‘ pil.
  Kupuji si ho s oblibou v 0,5l lahvi v Německu. Skvěle plná chuť a barva. Právě tím, že se jedná o poměrně profláknutou, snad i komerční pšenku se mi její kvalita hodně zamlouvá.

  • tnt napsal:

   Paulaner mi taky hodně chutnal dokud jsem neobjevil lepší weizeny… špatný rozhodně není, ale jsou tu i perfektní..
   Co se týče srovnání s Hoegaardenem, nemám s tím také problém, od každého piva musí člověk očekávat něco jiného, ale to jestli to něco jiného je uděláno dobře nebo ne, si myslím, že se dá srovnat..

 • mnicky napsal:

  Prave popijam flaskovu variantu a co ja viem… Pena opadla strasne rychlo, az som vlastnym ociam neveril (ktovie cim to moze byt?). Chutovo nie je zle, ale ked ho porovnam napr. s psenicnym z Pivovarskeho domu (http://gastroinfo.cz/pivodum/index.php?content=nabidkapiv) ktore som mal nedavno, tak nanho veru Paulaner ani zdaleka nema….

 • Petr napsal:

  Super pivo paulaner hefe weißbier naturtrüb, nejlepší německé pivo

 • Miloš napsal:

  Paulaner se dá sehnat za rozumnou cenu, pokud to má někdo blízko do SRN, poslední cena 3,10 € za basu a lahve, které se dají vrátit, a cena v současné době v REWE 16.99 € za 20* 0,5l. Což je cca 23 Kč, … míň než plzeň. Ale k tomuto pivu se musí také propít. I když je to asi SRN nejlepší weissbier naturtrüb nechutná každému, … obzlášť českému pivaři ne.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »