Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Vysoký Chlumec Vévoda

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, poměrně stabilní

Vůně

chmelová s trochou sladu

Chuť, říz

Nástup chutí spíše sladový, po chvíli se k sladovosti přidává i jemnější chmelová hořkost, která postupně a opravdu jen mírně nabude na síle. To je vše – tím je celý chuťový zážitek dokonán = v ústech zůstane trocha sladu a trocha chmele o neměnící se intenzitě. Říz piva střední, sladové tělo plnější. Pitelnost velmi dobrá. Ve složení nalezneme chmelové produkty.

Další komentář

Tento světlý ležák bych doporučil příznivcům jemněji chmelených piv.

Fotografie

Vévoda

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (41 hlasů, průměrné hodnocení: 7,44 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • Petr napsal:

  Pro mě pravděpodobně vítěz v poměru cena/kvalita..Naposledy jsem ho v Normě kupoval za 6Kč..!!! Tolik nestojí ani naprostá většina „markeťáků“, jejichž nemalé procento je imho o třídu horší než právě Vévoda…

 • Majkl napsal:

  Tak kdyby to stálo šest korun, byl poměr cena/výkon skutečně velmi dobrý. Pivo bohužel skoro nemá chuťovvý dozvuk, zůstane po něm v ústech úplně prázdno, což je velká škoda, protože jinak není vůbec špatné.

 • tnt napsal:

  patří k tomu lepšímu ze skupiny pivovarů Lobkowicz

 • Jindrich M napsal:

  Jak jsem psal u Merlina. Pred par hodinami jsem pil toto pivo tocene. Vevoda-Merlin-Vevoda…..:-) Restaurace uzasna, certifikat Lobkovicz. Vevoda je dobre pivo. Klidne na cely vecer.

 • SICKsupreme napsal:

  pil som vcera capovane, a dost mi chutilo, pekne nachmelene, ZPC sa krasne vznasal na jazyku a v nose…moze byt

 • Tom napsal:

  Koupil jsem si 20 méně známých piv od různých pivovarů a u jediného Vévody jsem se zastavil, vinikající a oproti snad dnes všem pivům bez přesycenosti pitelné.

 • Hugo napsal:

  Za nějakých sedm korun koupeno v Normě jakožto lahváček na žízeň. Příjemné překvapení, které jistě ocení nejen chudí studenti jako já. Obstojná chmelová hořkost, která celkem rychle zmizí, ale co, pitelné to je velmi dobře. Obyč lahváč na úrovni.

 • kremák napsal:

  Tak po dlouhé době jsem okusil zase Vévodu, lahev má novou etiketu, zakoupil jsem v akci za 7,90,- v Normě. Pivko se nijak nezměnilo, drží si svojí chuť, je skvěle pitelné. Jak už je výše napsáno, v poměru cena a kvalita je to dobré pivo. Z Lobkowických pivovarů bych řekl jedno z nejlepších a to i v dnešní době, kdy jsem zaregistroval spíše veliké zhoršení skoro u všech piv. U tohoto piva se dá i posedět.

  • kremák napsal:

   Po roce zase jsem zakoupil pár lahváčů v akci, bohužel, asi změnili recepturu, nebo spíš začali vařit z extraktu, jelikož je to úplně jiné pivo. Připomíná mi to ty levné marketové břečky z Německa,na jazyku ulpívá nepříjemná hořkost, pivo má hnusný ocásek. Buďto to vaří někde jinde než v Chlumci, anebo už nechtěli tohle pivo dotovat a začali ho šidit. Postupně všechny piva z Lobkowiczských pivovarů se horší a horší, snad jen Klášter si zatím drží jakous takous kvalitu, jinak je to tedy velká bída. Černá Hora je humus, Uherský Brod to samé, Rychtář se dá jen dvanácka, teď už již i Vévoda se nedá pít. Hodně mě to zklamalo. Ařž po přechlazení se to dalo vypít!!!Škoda no…ale dalo se to čekat, za ty prachy to bylo do očí bijící.

   • kremák napsal:

    Moji reakci z Března 2017 musím trochu poupravit, asi jsem narazil na nějakou špatnou várku, jelikož jindy už to pivo bylo zase v pohodě. Ochutnal jsem několikrát v různou dobu a pivo je dobré, chuťově vyvážené a stejné.Asi to byl nějaký úlet. Nechal jsem se trochu unést, to bude tím zklamáním.

 • jaro napsal:

  Suhlasim,z Lobkowickych piv patri k tomu lepsiemu.Osobne mi chuti viac ako 11 Patriot z Uherskeho Brodu, a nemam mu co vytknut.

  • kremák napsal:

   Patriot 11 se v poslední době hodně zhoršil,dřív se to pít dalo, dnes nakyslé, nepříjemný ocásek, chuťově stejné jako Páter 11 Černá Hora. Naštěstí Vévoda se společně s Klášterem zatím drží, nejspíše se jejich pivo vaří výhradně v jejich pivovaru. Jinak je to bída.

 • renda4 napsal:

  Dobré pivo , 6 bodů…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »