Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Lvivske 1715

Údaje o pivu

 • Název piva: 1715
 • Pivovar: Carlsberg Ukraine
 • Země, město: Ukrajina, Lvov
 • Styl: pale lager -- světlý ležák evropského typu
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: plechovka 0,5 l; trvanlivost ještě 4 měsíce
 • Stupňovitost: 11,5°
 • Vzorek poskytl(a): Obchod Svět-piva

Hodnocení

Barva

Světle zlatá, kalná.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna je však tvořená velkými bublinami a trhá se na cáry.

Vůně

Zatuchlá, lehce sladová. Po ohřátí vystupuje alkohol.

Chuť, říz

Chuť je odporně sladkokyselá s hroznou ulpívající hořkostí, která vám div neudělá díru do jazyka. Konec je výrazně hřejivý. Říz střední.

Další komentář

Mno, po dlouhé době zase jeden vzorek, u kterého mi stačil jeden doušek abych měl dost. Opravdu odporné pivo, pitelnost nulová. Pokud tohle dokáže někdo pít, tak by materiál, z něhož má vyroben žaludek, měli prozkoumat vědci a používat jako ochranný štít kosmických lodí. Směle si jej zařadím do seznamu nejhnusnějších piv, jaká jsem v životě měl možnost ochutnat.

Ve složení uveden sladový sirup. Dle výrobce obsah alkoholu 5 %.

Pokud se někdo ptáte, proč má odporné pivo 2,5 bodu, tak vězte že chuť a vůně nejsou jediné dva faktory, z nichž se hodnocení vypočítává. Pěnu má toto pivo „jen“ podprůměrnou a barva je v pořádku.

Fotografie

Maraska 011

Výsledek (?)

1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
2,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (13 hlasů, průměrné hodnocení: 4,62 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Miro napsal:

  Ak je to pivo vazne tak odporne a mozno aj zavadove tak preco si dal 2.5 bodu?
  Myslim, ze si mal dat 0 alebo 1 !!!
  Aj ked to bude mat zlatu alebo diamantovu farbu !

  • Malarkey napsal:

   Je to těžké být objektivní, ale pokud se člověk má pokusit být objektivní, musí to brát jako celek a ne jenom to, jak pivo chutná. To, že je to vysloveně sračka víme všichni, barvu to ale na první pohled má hezky hutnou. Mně hodnocení vyhovuje 🙂

  • gum napsal:

   Miro, naše hodnocení funguje jako vážený průměr všech aspektů, které u piva sledujeme. Pokud tedy má pivo dobrou pěnu a barvu odpovídající stylu, nemůže za žádných okolností mít 1 nebo 0 bodů, tedy aspoň pokud na našem webu uznáváme zákony matematiky 🙂

   Proto je právě dobré si číst slovní hodnocení, aby si každý mohl udělat představu o tom, jaké pivo si pořizuje.

   • seeker napsal:

    Tato debata tu stokrát byla, a nebudu tudíž zpochybňovat vaší metodiku (byť o ní, coby recenzent zabývající se filmovým uměním, mám jisté pochybnosti, ale to jen na okraj), jde mi o trochu jinou věc. Proč tedy máte 10 stupňovou škálu, když využijete jen rozmezí 2,5-9,5? Kdybyste si do zákonů vaší matematiky dali poslední krok „pak odečti 2,5“ bylo by vlastně vše přehlednější. Jde o to, že takhle není intuitivně/statisticky zřejmé, že 2,5 je naprostý odpad a tudíž 5-6 vlastně slušný nadprůměr. (já vím, já vím, čísla jsou jen orientační, ale stejně mi to nedalo…)

    • pinkano napsal:

     No a my musíme zase znovu říct, že složkou při hodnocení není jen chuť. Je jí barva, vůně, pěna, říz a pitelnost. Odporné pivo, které má perfektní pěnu, vzhled a dokonce třeba i vůni nemůže zkrátka mít 0 bodů. Naopak neskutečně výborné pivo s evidentně špatnou pěnou zase nemůže mít 10. Co ja na tom k nepochopení?

     • seeker napsal:

      chápu, to jsou rozpory v přístupu k recenzentské práci, na kterých se asi uplně neshodnem, ale to respektuju. a je pravda, že v mé „radě“ nebyla zohledněna možnost, že můžete jít i níže. Takže se jen zeptám: jaké je tedy hypoteticky nejnižší možné hodnocení? (pokud se to někde probíralo, pak se omlouvám.)

      • pinkano napsal:

       0 je samozřejmě možná, ale to by opravdu musely být všechny parametry na naprosto tragické úrovni. Všeobecně piva s bodovým ohodnocením 7+ jsou na tom velmi dobře. 5-7 je slabý průměr, 0-5 je většinou nepitelné, případně veliká chyba při skladování, výrobě apodobně. Naopak 10 bodů zde nedostalo zatím žádné pivo a asi jen tak nedostane 🙂

 • Damián napsal:

  Pre porovnanie uvádzam 3 hodnotenia, na ktorých sa podielala väčšia vzorka ľuďí:

  Ratebeer.com: 2,31/5, číže 4,62/10
  http://www.ratebeer.com/beer/lvivske-1715/25811/

  Beeradvocate.com: 3,01/5 číže 6,02/10
  http://beeradvocate.com/beer/profile/10430/23637/?ba=TheDeuce

  a nakoniec výsledok z Riadenej ochutnávky pív Lvivske v minipivovare Richtár Jakub v Bratislave, ktorá sa konala včera 18.9.2012 na vzorke 23 ľudí, prevažne hombrewerov a miovníkov kvalitného piva. Tu dostal ležiak Lvivske 1715 spriemerované hodnotenie 4,5/10.

  Lvivske 1715 poznám a osobne si myslím, že hodnotenia typu „odporné pivo“ a „piteľnosť nulová“ sú prehnané a neadekvátne.

  Neviem za akých podmienok prebiehala degustácia, predpokladám, že ju vykonával klasicky iba jeden redaktor.

  Každopádne odporúčam vyskúšať aj čapovanú verziu prípadne aj ďalšie pivá z Ľvovského pivovaru (obvzlášť odporúčam Lvivske Biely Lev – pšeničné nefiltrované pivo a Lvivske Porter).

  Daj Boh šťastia!

  • pinkano napsal:

   Portály Ratebeer a Beeradvocate jsou v hodně případech zcestné,nemoderované a neadekvátní. U každého piva se dočtete, že v něm jsou všechny vůně a chutě světa. Sice tisíc lidí tisíc chutí, ale co je moc, toje příliš. Tím bych se tady neoháněl. Lvivske 1715 jsem shodou okolností měl letos na Ukrajině a bohužel odporné pivo a pitelnost nulová je přesně to, co bych se nebál komukoliv říct. Podotýkám, že pivo bylo z chladícího boxu a zřejmě dobře skladované. Chyba nebude ve vzorku, ale spíše v pivu.

   • Elf napsal:

    Podotýkám hned na začátku, že toto pivo jsem neměl. Ochutnal jsem pouze jejich Porter (téměř průměr). Přesto bych více věřil hodnocení 2,5 (podprůměrné pivo), než 4,5 (průměrné pivo) a 6,2 (lehce nadprůměrné) a ne kvůli tomu, že je Honza kolega. Na Ratebeer se mi líbí hodnocení 20 z 20 jehož slovní hodnocení začíná slovy: „I’m from Ukraine…“ But I do not care, I take care about beer itself. Naštěstí se tyto krajní hodnoty do celkového hodnocení nepočítají, ale i tak má pivo zřejmě neadekvátně vysoké hodnocení. Podle mých zkušeností mají některá/é piva/podniky/pivovary vysoké hodnocení díky lokálpatriotismu, nebo prosté neznalosti. Naopak některá piva mají špatné hodnocení zřejmě díky tomu, že je většina lidí nepije čerstvá, nebo opět neznalosti. Každopádně piva z oblastí na východ a jihovýchod od nás jsou většinou na strašné úrovni a musím se přiznat, že většinu nedokážu ani vypít a po pár doušcích je vylévám do výlevky.
    A k tomu hodnocení „prevažne hombrewerov a miovníkov kvalitného piva“, když jsem letos hodnotil piva na Slovak Homebrewing Star a naproti sedící Maďar dával nepitelným patokům ohrožujících zdraví 13 bodů z 20. Začal jsem zjišťovat, kdo to je. Ukázalo se, že je to zástupce z jakéhosi maďarské minipivovaru a byl jsem ujištěn, že mu bylo vysvětleno hodnocení bodové i slovní. Takže asi tak.

 • Energetik napsal:

  No já bych to viděl stejně jako recenzent, mám to za 3/10 a to je fakt za tu barvu a pěnu :-))))

 • Damián napsal:

  Každopádne je tu ešte tá degustácia v minipivovare Richtár Jakub. Podotýkam, odovzdaných degustačných hárkov bolo celkom 23 a účastníci neboli bežní konzumenti piva a dokonca ani bežní návštevnící tohto minipivovaru. Degustácia bola moderovaná človekom z minipivovaru R.J., pánom Romanom Kozákom, ktorý sa podiela aj na varení ich piva a dovolím si tvrdiť, že sa do piva rozumie.

  Naopak degustáciu na pivníchrecenzích.cz robil iba jeden redaktor, čo je v podstate problém celého tohto webu.

  Aj keď je to pivo varené vo veľkom pivovare vlastnenom Carlsbergom, dovolím si tvrdiť, že to pivo je piteľné a nie je závadné. Pre mňa je smerodatnejší výsledok 4,5/10.

  • Moro napsal:

   Recenzi samotnou jsem nepsal, ale s pivem Lvivske mám svoje zkušenosti a klidně tu mohu napsat, že bych mu dal max. 3,5/10. Stylu pale lager mám napito a toto pivo patří mezi hodně slabé v dané kategorii. Hodnocením na ratebeer.com bych se s dovolením vůbec neoháněl.
   Nemáme zde potřebu piva hanět nebo preferovat, že vy osobně pivo hodnotíte výše je normální – máte chuťově preference nastaveny jinak. A teď se jen opakuji – nikdy jsme nepovažovali naše hodnocení za absolutní a jediné platné – náš server je jakýmsi vodítkem pro naše čtenáře.

  • SICKsupreme napsal:

   4.5/10 z riadenej ochutnavky je dobry vysledok?
   r. kozak sa pivu naozaj rozumie, to ze ochutnavku riadil nehovori nic o tom, ci mu toto pivo chutilo. celkom by ma zaujimal jeho osobny nazor

 • cromagnon napsal:

  Lvivske 1715 jsem ochutnal ze stejného obchodu a hodnocení vidím obdobně jako recenzent. Ještě že jsme tu láhev pili se ženou napůl, víc se toho vypít opravdu nedalo. Jejich porter byl však docela slušný…

 • Vlado Filipko napsal:

  No ja som 1715 tiež pil čapovanú v Richtárovi Jakubovi, a určite sa pridávam k hodnoteniu 2,5 boda, síce dal by som skôr 2. Síce je pravda, že 1715 som si dal po skvelom čapovanom EDELWEISSE 12-ke, ale i tak to chutilo všelijako možne a hlavne nemožne, dokonce podchvíľou som bol na pochybách, či vôbec pijem pivo, a nie nejaký šumienkový sladkokyslý hybrid…

 • Kufr napsal:

  Dostal jsem plechovku tohoto ukrajinského „skvostu“ od sousedky ukrajinky se slovy ochutnej naše. Dal jsem si ji do ledničky a večer otevřel. Ještě před tím jsem si na internetu našel nějakou recenzi ze které jsem se dozvěděl, že to je docela sračka. Ale že to bude nejsračkovatější sračka ze všech nesračkovatějších sraček jsem jaksi nečekal. Odporná nasládlá pachuť tohoto piva mi trápila do druhýho dne, pořád jsem jí měl v puse a nemohl se jí zbavit. Nepomohl ani Šerák vypitý hned po tom, myslel jsem že když se napiju normálního piva tak tu pachuť spláchnu. To jsem se sakra spletl! Je to nejodpornější pivo jaký jsem kdy pil a hodnotím jen jednou hvězdičkou za pěknou pěnu.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »