Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Preview – Minipivovar U Tří Růží

V centru Prahy, nedaleko Staroměstského náměstí a Národní třídy, na rohu Husovy a Jalovcové bude již brzy otevřen nový restaurační pivovar. Dotvoří tak pomyslný minipivovarský čtyřuhelník s na dohled vzdálenými „brauhausy“ U Medvídků, U Dvou Koček a U Valšů.


Jelikož je místní sládek můj kamarád, domluvil jsem si návštěvu pivovaru ještě před jeho samotným otevřením. Práce zde očividně finišují a ležácký sklep už nezná volného místa. Krásnou desetihektolitrovou varnu z produkce Pacovských strojíren doplňuje jedna otevřená spilka (10hl) a několik uzavřených tanků (jak fermentačních, tak ležáckých)+ tanky přetlačné. Kapacita sklepa je v současnosti 1200-1500 hl/rok.

Otevírat by se mělo již druhého května. Na čepu by měla být tři základní piva (světlé, polotmavé, tmavé) a jeden nebo dva speciály, především svrchně kvašené. Měl jsem možnost ochutnat světlé, tmavé a pšenici. Na recenze je však přeci jen trochu brzy. 🙂 Cena by se u základních piv měla pohybovat okolo 39,- za 0,4l.Komentáře

 • pan Nohava napsal:

  To jsem na to zvědav – protože ty zbývající „pivovary“ snad ani nestojí za řeč. Kočky nic moc (nebo spíš nic) a U Valšů snad už ani nevaří, ne? Každopádně tam to pivo (imho) taky nestálo za mnoho, je to celé nějaké zaměřené na rusky mluvící klientelu. Snad akorát u těch Medvídků, ale ty podmíráky (ostatně stejně jako u těch dalších) a tragická obsluha k další návštěvě vůbec nelákají. A z piv mi tam paradoxně nejvíc chutnal kroužkovaný Budvar :-D.

 • SICKsupreme napsal:

  jednoznacne to najlepsie co sme pred 2tyzdnami v prahe ochutnali! ;p

 • Jirka2 napsal:

  Velmi dobré pivo.Doporučuji navštívit.

 • visitor napsal:

  U tří růží – co se týče piva, vcelku to ujde. Ale z celkového pohledu musím říct – neskuteční zloději. Dal jsem si tam zvěřinový guláš – porce, která by nestačila dvouletému dítěti, za to si řekli 230 Kč. Neuvádí gramáže, asi vědí proč. Akorát vyjebávají s lidma. Důrazně nedoporučuji!!

 • poutnik napsal:

  vypadá to podle všeho jen na další past na turisty……i to předražené pivo těm nebožákům nenačepují do standardního půllitur, ale do 0,4

 • SICKsupreme napsal:

  mne ako turistovi tam nevadilo absolutne nic a pojdem tam znovu.
  proste nemam potrebu pit „svetovu“ plzen za 36kc, rad si priplatim ked idem okolo, pretoze mi tam chuti ;p
  ale samozrejme ked praha tak zdy navsticim kulovy blesk alebo zly casy ;p
  aj hostivar ma super pivo

  • pan Nohava napsal:

   Mám to podobně. Jídlo si tam dávám jen zřídka, ale vařej opravdu dobře a jejich tatarák je sice dražší, ale mnohem lepší, než běžně servírovaná verze. Piva sice točí do 0,4l sklenic a jsou dražší, ale obvykle si pošmáknu a cenově je to srovnatelné s naší špičkou v jiných podnicích (i v přepočtu na půllitr). Je nutno vidět, na jakém místě se ten podnik nachází a navíc je už kvůli vlastníkům orientován zejména na ruskou klientelu, která nějakou tu kačku neřeší (je to vlastně třípatrový hotýlek, restaurace je jak dole, tak i v patře). Ale na Čechy tam rozhodně nekoukají přes prsty, jako v mnohých jiných podnicích. Já byl zatím vždy spokojen.

   • poutnik napsal:

    ještě aby se za ty nehorázné prachy, které tam vysolíš za pivo a v kontextu toho, že nemají žádnou tradici (např. U Fleků) na tebe dívali skrz prsty. Nejsem nějaká socka, za dobré pivo často utrácím dost peněz, ale za český ležák v české hospodě bych takové prachy nikdy nedal, na druhé straně chápu, že žijou z turistů a jsou na ně zaměřeni, já proto chodím jinam, obzvláště v takové Praze si každý vybere hospodu podle svého gusta

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »